fbpx

Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

Çek Sağlık Sigortası


Çek Cumhuriyeti sağlık sigortası, Çek vizesi başvurusu için istenenlerin başında gelir. İster Çekya’da turist, ister Çekya’da Erasmus / lisans / yüksek lisans öğrencisi olun, her durumda sağlık sigortasına ihtiyacınız vardır. Çekya sigorta sorularınız için ulaşabilirsiniz: info@cekturk.com , +420775177364

Sizlere Çekya’da en büyük sigorta firmalarından Çek sağlık sigortası sunuyoruz. Çek sağlık sigortası online satın almak için:

  • MAXIMA sağlık sigortanızı online satın almak için tıklayınız.
  • UNIQA sağlık sigortanızı online satın almak için tıklayınız.
  • PVZP sağlık sigortanızı online satın almak için tıklayınız.
logo_maxima_pojistovna_160 logo_pojistovna_uniqa_160_160 Logo PVZP 160 x 160 px
Maxima Sigorta Firmasından kapsamlı
veya acil durum sağlık sigortanızı
satın almak için tıklayınız.
Uniqa Sigorta Firması, Çek
Cumhuriyeti’nin en büyük sigorta
firmasıdır. Yalnızca istediğiniz ay
kadar sigorta yapabilirsiniz.
Türkçe form ile satın
almak için tıklayınız.
PVZP, VZP ČR’nin bir alt koludur.
Çok fazla sayıda hastane
ile anlaşması vardır.
Satın almak için tıklayın.
MAXIMA sigortanızı online satın almak için tıklayın. UNIQA sigortanızı online satın almak için tıklayın. PVZP sigortanızı online satın almak için tıklayın.
  • !! Sigortanızı online satın almanızdan sonra email adresinize pdf dosyası olarak sigorta poliçeniz ulaşacaktır. Bunun çıktısını alarak konsolosluğa yanınızda götürmeniz yeterli olacaktır. Resmi kurumlarda geçerlidir.
  • !! Öğrenciyseniz, formlarda “öğrenciyim” seçeneğini seçerek, öğrenci indiriminizi almayı unutmayınız! 

Çekya Acil Durum ve Kapsamlı Sağlık Sigortası

1. ACİL DURUM SAĞLIK SİGORTASI (90 günden az)

Eğer Çek Cumhuriyeti’nde kısa dönem (90 günden az) kalacaksanız Temel (Acil Durum)  Sağlık Sigortası yaptırmanız yeterli.

Acil durum sağlık sigortası, gerekli müdahalenin şart olduğu durumları ve  hastanede tedavi  hizmetlerini kapsar. Bu sigorta türü Çek Cumhuriyeti’nde kısa dönem (90 günden az) kalmayı planlayanlar ve toplum sağlığı sistemine dahil olmayan bireyler için tavsiye edilir. Bu sigorta türü, bir kazanın sonucu ortaya çıkan masrafları  ya da ani rahatsızlıkları kapsadığı gibi  ayrıca kişinin kendi ülkesine geri dönüşüyle ilişkili masraflarını da içerir. Sigortalı kimse herhangi bir adı geçen finansal katkının dışında sigortanın minimum kapsamını 60.000 euro olarak yaptırmalıdır.

Çek sağlık sigortanızı online satın almak için tıklayınız.

2. KAPSAMLI SAĞLIK SİGORTASI (90 günden fazla)

Eğer Çek Cumhuriyeti’nde uzun dönem (90 günden fazla) kalacaksanız, Kapsamlı Sağlık Sigortası  yaptırmalısınız.

Kapsamlı sağlık sigortası Çek Cumhuriyeti’nde 90 günden fazla kalacak yabancıların  uzun dönem vize ya da uzun dönem oturum izni, vize uzatma veya ikamet almak isteyenler için vize başvurusunda sunulması gereken sigorta türüdür.  Aynı zamanda AB vatandaşı olmayan Erasmus öğrencileri de Kapsamlı Sağlık Sigortası çıkarmaları gerekmektedir.

Bu sağlık sigortası, halk sağlık sigortasına çok benzerdir. Bu sigorta türü önleyici ve dispanser sağlık korumasının yanında hamilelik ve doğumu da karşılamaktadır. Bu nedenlerden dolayı kapsamlı sağlık sigortası yaptırmalısın. Çek Cumhuriyetinde geçerliliği kabul edilmemiş bir Kapsamlı Sağlık Sigortası olmadan uzun dönem vize (geçici ikamet)  yada ikamet elde etmek mümkün değil.

DİKKAT!

Doktorların bir ya da birden fazla sigorta şirketiyle anlaşması olabileceğini unutmayalım. Sigorta poliçesini imzalamadan önce sigorta şirketinin ilerde karşılaşabileceğiniz sağlık problemleri için yerel doktorlarla anlaşması var mı diye kontrol etmekte fayda var. Sizin sigorta şirketinizle anlaşmalı olan doktor aynı zamanda başka sigorta firmalarıyla da anlaşması varsa, büyük ihtimalle sağlık hizmetleri için ödeme yapabilirsiniz. 

Aşağıdaki firmalardan birini seçip tıklayarak, Çek Cumhuriyeti’nde sağlık sigortanızı kolayca online satın alabilirsiniz:

UNIQA sağlık sigortanızı online satın almak için tıklayınız.
MAXIMA sağlık sigortanızı online satın almak için tıklayınız.
PVZP sağlık sigortanızı online satın almak için tıklayınız.

“Satın aldığım Çek sağlık sigortamın tarihlerini değiştirmeyle ilgili sorunum kısa sürede halledildi. Yardımlarınız için size, ÇekTürk’e çok teşekkür ederim.”

Necati Mert Mahmutoğlu, Ağustos 2017

Eğer hangi sigortayı alacağınız konusunda hala kararsız iseniz veya dil – form – ödeme ile ilgili zorluklar yaşıyorsanız,  sorularınız için iletişim:
info@cekturk.com
+420775177364

Çek sağlık sigortası ile ilgili yazılarımız için tıklayınız.