University of Finance and Administration


ÇekTürk, Çekya eğitim danışmanlığı ile sizlere Çek üniversitelerinde kaliteli ve ekonomik bir eğitim fırsatı sunuyor. University of Finance and Administration (VŠFS)’da İngilizce lisans ve yüksek lisans eğitimi için iletişim: info@cekturk.com, +420775177364

     

University of Finance and Administration Hakkında

 • Çekçe ismi Vysoká škola finanční a správní (VŠFS)’dır.
 •  1999 yılında Bank Academy ve Czech Coal Group Çek firması tarafından Prag’da kurulmuştur.
 • VŠFS, Çek Cumhuriyeti’nin en eski ve en büyük özel üniversitelerinin arasında yer almaktadır. Modern, uluslararası ve yüksek eğitim kalitesi ile ön plana çıkmaktadır. 
 • Okul, ilk beş yılı boyunca, hem öğrenci hem de öğretmen sayısı bakımından Çek Cumhuriyeti’ndeki en büyük yüksek öğrenim kurumu olmuştur.  Sürekli gelişen üniversite; 2009’da University of Finance and Administration (VŠFS), doktora çalışması programı için devlet onayını almış ve Çek Cumhuriyeti’ndeki ilk özel ekonomi üniversitesi olmuştur. 

VŠFS University of Finance and Administration – İngilizce Lisans Programları:

 • Business Management and Corporate Finance (İşletme Yönetimi ve Kurumsal Finans)
 • Marketing Communication (Pazarlama iletişimi)

Bunların yanı sıra, bu alanlarda lisans derecesinde City University of Seattle işbirliği ile çift diploma programları sunmaktadır:

 • Business Management and Corporate Finance Joint Degree (İşletme Yönetimi ve Kurumsal Finans Çift Diploma Programı City University of Seattle (ABD) işbirliğiyle)
 • Marketing Communication Joint Degree (Pazarlama iletişimi Çift Diploma Programı City University of Seattle (ABD) işbirliğiyle)

Ministry of Education, Youth and Sports of the Czech Republic, Northwest Commission on Colleges and Universities tarafından tamamen akredite edilmiştir. 

VŠFS University of Finance and Administration – İngilizce Yüksek Lisans Programları:

 • Business Management and Corporate Finance (İşletme Yönetimi ve Kurumsal Finans)
 • Marketing Communication  (Pazarlama iletişimi)

VŠFS, City University of Seattle (ABD) işbirliği ile, uluslararası düzeyde tanınan iki derece elde etmek için Joint Degree M‘i sunmaktadır:

 • Business Management and Corporate Finance & MBA  (İşletme Yönetimi ve Kurumsal Finans & MBA)
 • Marketing Communication & MBA (Pazarlama iletişimi & MBA)

VŠFS University of Finance and Administration – İngilizce MBA Programları:

VŠFS, önemli Amerikan ve İngiliz üniversiteleri ile işbirliği içerisinde, böylece her iki MBA derecesine sahip akredite MBA programları sunmaktadır.  Bu programlarda, iddialı profesyoneller tarafından alanınızda uzmanlaşacak şekilde eğitim görürsünüz.

 • Master of Business Administration (MBA) : City University of Seattle (ABD) MBA programı University of Finance and Administration(VŠFS), 16 dersten oluşan bir Amerikan lisansüstü eğitim programıdır. 16 hafta sonu boyunca İngilizce olarak öğretilir ve tamamlanması en az 20 ay sürer. Küresel akreditasyon, Northwest Commission on Colleges and Universities (NWCCU), Czech Association of MBA Schools (CAMBAS), Accreditation Council for Business Schools and Programs (ACBSP) tarafından garanti edilmektedir.
 • Joint Degree M program (Ing. + MBA) : Seattle City University (ABD) ile organize edilen akredite yüksek lisans-MBA kombinasyonu programıdır. İki yıllık eğitimden sonra, başarılı öğrenciler aynı anda iki ünvan elde etmiş olurlar. MBA, Seattle Şehir Üniversitesi tarafından verilir ve ABD’de ve uluslararası geçerliliğe sahiptir.
 • Master of Public Administration (MPA) : London South Bank Üniversitesi (LSBU) ile işbirliği içinde yürütülmektedir.

 

Çekya Vize Başvurusu İçin Konaklama, Sağlık Sigortası ve Çeviriler:

 • Prag’da konaklama: VŠFS’nın kendi yurtları yoktur, fakat ÇekTürk’ün birlikte çalıştığı Prag’daki yurtlara göz atabilirsiniz. Konaklama belgeniz (proof of accomodation) için de bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 • Çek Sağlık sigortası: Çek Cumhuriyeti’ne gelmeden önce Çek sigorta firmalarından sağlık sigortası yaptırmalısınız. Çek sağlık sigortanızı ÇekTürk güvencesi ile online satın almak için tıklayınız.
 • Tükçe – Çekçe çeviriler: Vize aşamasında belgeleriniz için Türkçe-Çekçe resmi çeviriler gerekmektedir.

+ Çekçe,  İngilizce kurslar ve Çekya’da eğitim hizmetlerimizin tamamı için:  www.cekturk.com/egitim

VŠFS University of Finance and Administration’da lisans ve yüksek lisans programları ile ilgili detaylı bilgi, kayıt ve belge işlemleriniz için iletişim:
info@cekturk.com
+420 775 117 364

Çek Cumhuriyeti’nde diğer üniversite seçeneklerimiz için tıklayınız.